Piosenki Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, kompozycje Zygmunta Koniecznego (m.in. do tekstów Stanisława Wyspiańskiego), niektóre – dedykowane Joannie Słowińskiej, inne skomponowane do filmów (Jańcio Wodnik) i spektakli teatralnych. Również: pieśni Włodzimierza Wysockiego, Mordechaja Gebirtiga, Aleksandra Galicza w tłumaczeniach Jana Słowińskiego. Porywające interpretacje Joanny Słowińskiej, nowatorskie aranżacje Stanisława Słowińskiego – tworzą niepowtarzalny w formie i nastroju kameralny spektakl muzyczny.
Joanna Słowińska – charyzmatyczna pieśniarka, fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego (Wyspiański Koniecznego, Litania polska), Stanisława Słowińskiego (Zielnik polski, Bursztynowe drzewo). Koncertowała w większości krajów Europy (m.in. w ramach WOMAD UK), w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Chile), w Azji (Gruzja, Indie, Korea Południowa). Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Superjedynek TVP1 w ramach festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jej kolejne solowe płyty: „Live in Alchemia” oraz „Możesz być” znalazły się w czołówce konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku, a autorski album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.
Stanisław Słowiński – jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutował autorskim albumem Landscapes too Easy to Explain”, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Koncertował w Europie (Niemcy, Hiszpania, Islandia, Serbia, Rumunia, Słowacja, Czechy, Węgry), w Azji, w Ameryce Południowej. Laureat Grand Prix i Nagrody Specjalnej Jazz Juniors, Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa Nadzieja" w ankietach Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. Jako lider projektów autorskich, muzyk sesyjny nagrywa m.in. dla For Tune, Kayaxu. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował i komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów elektronicznych, na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, składy jazzowe, aż po utwory orkiestrowe.
Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce / Stanisław Słowiński Quartet
organizator:
patronat medialny:
partnerzy:
wsparcie finansowe: