top of page
otwarta (2).png

Strefa - mikrokosmos skrywany w centrum miasta. Klub muzyczny, pub, przestrzeń warsztatowa i wernisażowa. Miejsce spotkań; przecięcie ścieżek wielu tancerzy, śpiewaków, muzyków. Twórców i odbiorców sztuki, nauczycieli i uczniów - nierzadko w jednej osobie. Przestrzeń wzajemnej inspiracji. 

Jedyne takie miejsce, gdzie jednego wieczoru każdego z barmanów zobaczymy na scenie, każdego z muzyków zobaczymy za barem. Stanie się tak, ponieważ klub od początku tworzony jest przez grających i śpiewających - poczynając od jego założycieli - Joanny i Jana Słowińskich, współtwórców wielu projektów muzycznych (Muzykanci, solowe projekty Joanny), animatorów sceny etno (festiwal EtnoKraków/Rozstaje, Dom Tańca Kraków. i in.).

jazz.png
otwarta (1).png

Akcent programowy koncertowej sceny klubu Strefa to promocja artystów kultywujących tradycje najstarszych źródeł kultury muzycznej (StrefaEtno) oraz wykonawców, dla których inspiracja muzyką źródeł jest punktem wyjścia dla własnej, twórczej interpretacji (StrefaJazz, StrefaOtwarta).  Ważne projekty klubu Strefa to również: scena Dwukropek – cykliczne forum skupiające młodych artystów nurtu piosenki literackiej oraz cykliczne spotkania w formie potańcówek i warsztatów, obejmujących naukę polskich tańców tradycyjnych, tańców z różnych regionów Europy i innych kontynentów (DomTancaKrakow, FonóKrakow).  Jest enklawą różnorodnych i wielokulturowych  tanecznych środowisk, wśród nich:  The Swing Experience - społeczność organizującej warsztaty i potańcówki dla miłośników stylów związanych z muzyką jazz/blues Ameryki lat 20. i 30. dwudziestego wieku; w Strefie spotykają się w każdy poniedziałek na potańcówce poprzedzonej godzinnym, otwartym warsztatem dla początkujących. Forró Kraków - w ciągu tygodnia pod tym szyldem odnajdziemy warsztaty w programie zaprzyjaźnionej szkoły tańca Kontakt.  W Strefie to natomiast weekendowe potańcówki i koncerty - wieczory muzyki brazylijskiej - forró i nie tylko; również zawsze otwarte na nowych tancerzy.  Imperatyw działań klubu Strefa oraz współtworzącego program Stowarzyszenia Rozstaje – to aktywność na rzecz tradycji zagrożonych i wspieranie inicjatyw kształtujących postawę tolerancji, integracji, międzykulturowego dialogu i porozumienia na gruncie sztuki. Kulminacją działań koncertowych i edukacyjnych Stowarzyszenia Rozstaje i klubu Strefa - jest doroczny, organizowany od ponad dwudziestu lat - a od kilku lat we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym - międzynarodowy festiwal EtnoKraków/Rozstaje.
 

bottom of page